WAKO svetový pohár v kickboxe (Hungarian Kickboxing World Cup)

21.05.2018

Prešovskí panteri si domov priviezli šesť cenných kovov

V dňoch 17. - 20.mája sa v budapeštianskej BOK Arene uskutočnil WAKO svetový pohár v kickboxe (Hungarian Kickboxing World Cup), na ktorom sa zúčastnilo 2473 štartujúcich z 247 tímov 37 krajín sveta.


Podujatia sa zúčastnil aj 35 členný reprezentačný výber Slovenského zväzu kickboxu pod vedením reprezentačného trénera Jozefa Kolozsyho a prezidenta SZKB Petra Onuščáka. Medzi nominovanými pretekármi nechýbali ani siedmi reprezentanti kickboxing klubu panter Prešov, ktorí získali pre Prešov 6 bronzové medaile. Stálicou slovenskej reprezentácie je Marek Karlík, ktorý je členom aj Slovenského TOP tímu športovcov a pripravuje sa na tohtoročné ME. Aj napriek zraneniu z predchádzajúceho Svetového pohára, ho turnaj zastihol vo vynikajúcej forme. Bohužiaľ ho smola neobchádzala ani na tomto turnaji a hneď v prvom zápase light kontaktu ho súper nedovolene atakoval hlavou a lakťom, čo ovplyvnilo ďalší priebeh turnaja. Aj napriek dvom výhram musel zo súťaže odstúpiť na podozrenie z otrasu mozgu. Nakoniec to boli "2 bronzové medaile", čo je fantastické, ale u Mareka sme zvyknutý, že bojuje o tie najcennejšie kovy.
Vynikajúcu bojovnosť predviedli Ninka Podracká a Stela Levická, ktorých len tesný výsledok delil od postupu do finále. Dvoma bronzovými medailami sa môže pochváliť aj Mirka Potocká, ktorá ešte len v svojom mladučkom veku zbiera skúsenosti a hľadá bojovnosť, aby ich mohla v budúcnosti zúročiť. Pochváliť musíme aj ďalších členov výpravy SZKB Denisa Šotísa, Adama Timka a Adama Janička, ktorý svojou bojovnosťou ukázali, že právom patria do slovenskej reprezentácií.

          Tento úspech sme dosiahli aj s podporou Prešovského samosprávneho kraja