WAKO Majstrovstvá sveta Lido di Jesolo - Taliansko

25.10.2021

Marek Karlík s tretím seniorským titulom Majstra Sveta. S medailou sa vracia aj Lucia Fecková

Talianské Lido di Iesolo sa na celý týždeň od 18. do 24. 10. stalo dejiskom WAKO Majstrovstiev sveta v Kickboxe. 1500 zápasníkov z 69 krajín prišlo zabojovať o nové víťazstvá, a medzi nimi nechýbala ani početná slovenská výprava, vrátane prešovských Panterov.

4 prešovčania mali medailové ašpirácie a jednu veľkú výhodu. Na juh Európy s nimi vycestoval aj ich klubový tréner Jozef Kolozsy, ktorý okrem Prešovských Panterov trénuje aj národnú reprezentáciu.

Nováčikom na Majstrovstvách Sveta bol Jakub Tomáš. Nádejný slovenský reprezentant v kickboxe ale aj teakwonde nastúpil v kategórii point fighting, no hneď v prvom zápase nestačil na Santiaga z Guatemaly. S prázdnymi rukami však určite neodchádza, a už teraz sa teší na ďalšie výzvy.

V ringu sa predstavila Viktória Kažiková. Náročný zápas proti američanke Taylorovej síce dopadol v jej prospech a znamenal teda postup do štvrťfinále, no priniesol aj veľmi nepríjemnú situáciu. V jednej chvíli sa totiž prešovčanke zachytila ruka do ringových šnúr čo okamžite využila súperka a spôsobila našej reprezentantke nepekné zranenie hlavy. Napriek tomu, že rozhodca usúdil, že zákrok bol v poriadku, Viktória sa rozhodla nenastúpiť na ďalšie zápasy ale radšej navštívila miestnu nemocnicu kde jej urobili potrebné vyšetrenia. Z Talianska si tak namiesto medaile odváža nepekný škrabanec na tvári, ale aj chuť bojovať v ďalších zápasoch.

Úplne prvá sa na šampionáte predstavila Lucia Fecková, a to nad Rakušankou Pavkovics. Vo víťaznej vlne začala, a pokračovala až do semifinále. V kategórii kicklight nestačila na Bulharku Boleva a zo šampionátu si odváža bronzovú medailu. Šťastie skúsila aj v light contact-e, no Rakúšanka Stacher ju nepustila ďalej. Bronzová medaila je však veľký úspech a Lucka sa tak vracia domov s pocitom dobre odvedenej práce.

Najväčšie očakávania sa však sústredili na obhajcu titulu a dvojnásobného majstra sveta Mareka Karlíka. Napriek tomu, že hneď v prvom zápase v light contact prehral s Rusom Kiirevom, jeho chvíle boli ešte len pred ním. V kategórii kicklight postupne nedal šancu súperom z Grécka, Lichtenštajnska a Ukrajiny čo ho priviedlo až do finále. Očakávania boli veľké, no azda nik nečakal tak jednoznačné víťazstvo a Marko Perovič zo Slovinska skutočne nemal nárok. Prešovčan si tak odváža domov ďalšiu trofej a v poradí tretí titul Majstra Sveta.