WAKO Majstrovstvá Európy kadetov a juniorov v kickboxe-Krynica (POL)- 15.-21.9.2013

22.09.2013

Po majstrovstvách sveta 2012, ktoré boli pre kickboxing klub Panter Prešov najúspešnejšie v histórii klubu, by nikto nečakal takúto medailovú žatvu z tohtoročných majstrovstiev Európy, ktoré sa konali v Poľskej Krynici. S osemčlennou výpravou sme si domov priniesli 6 zlatých 2 strieborné a 2 bronzové medaile. Z našej výpravy sa najlepšie darilo aktuálnej majsterke sveta Erike Tartaľovej, ktorá do svojej zbierky pridala dva tituly v kicklight a light do 65kg junioriek. Zahanbiť sa nedal ani Marek Karlík, ktorý tiež získal v oboch svojich kategóriách do 63kg starších kadetov zlaté medaile. Po jednom titule získali Alexandra Nižníková v kategórií kicklight do 55kg junioriek a Viktória Kažiková v kicklight do 46kg starších kadetiek. Striebornými medailami sa môžu pochváliť Erich Nižník do 63kg a Stela Levická do 42 kg obaja v kategórií kicklight starších kadetov. Z bronzových medailí sa tešili vo svojich váhových kategóriách Stela Levicka a Viktória Kažiková v light contakte. Celkovo sa na tohtoročných Majstrovstvách Európy zúčastnilo 1536 pretekárov z 36 krajín. Súťažilo sa vo všetkých disciplínach kickboxu a to v semi contakte, light kontakte, kick light, full, low a k1-rules.