Majstrovstvá sveta juniorov a kadetov v kickboxe Rimini, 7.-13.9.2014.

14.09.2014

Rok 2014 hostil dvadsiatku reprezentantov zo Slovenska Talianske letovisko Rimini. Medzi Slovenským výberom nechýbali ani deviati reprezentanti z Prešovského klubu Panter. Že to bude náročný týždeň predpovedali aj prvotné čísla z registrácie 1998 štartujúcich zo 65 krajín sveta. Po ťažkých vyraďovacích bojoch sa do finále prebojovali v kicklight a light contact -50kg Viktória Kažiková, kicklight -55kg Alexandra Nižníková a v kicklight -63kg Marek Karlík.
Pred bránami vysnívaného finále, ale po veľmi tesnom výsledku, kde rozhodovali sekundy, skončili Stela Levicka kicklight -42kg a Kristína Urdová -60kg. a obsadili konečné tretie miesto.

Ako prvá nastúpila do finále kicklightu kadetiek do 50 kg Viktória Kažíková proti EkaterineEliseeva z Ruska. Po úvodnom nástupe a tlaku ruskej reprezentantky Viktória vyrovnala skóre a v druhom kole finále už bezpečne kontrolovala skóre a vedenie v zápase a vybojovala zlatú medailu z Majstrovstiev sveta. Vo svojom druhom finále, lightcontacte kadetiek do 50 kg, sa snažila Viktória Kažíková získať zlatý "double" proti chorvátskej reprezentantke Lorene Jurišič. Vo veľmi vyrovnanom zápase mala na konci viac šťastia Chorvátka, ktorá zvíťazila pomocným verdiktom rozhodcu nakoľko sa v riadnom čase stav skončil nerozhodne. Zisk striebornej medaily v jej prípade znamená s predchádzajúcim zlatom najlepší slovenský výkon a stala sa najúspešnejšou reprezentantkou. Pri oficiálnom vyhlásení získala svoje tretie ocenenie" best fighter" v kategórií kicklight. V sobotu ako prvá nastúpila do finále Alexandra Nižníková (kick light-55 kg) proti Francúzske Mahfad Sofia, v ktorom Alex vcelku s prehľadom kontrolovala svoj bodový náskok a dotiahla finále do víťazného konca a k tutulu Majsterky sveta. V druhom sobotňajšom finálovom zápase Marek Karlík (kick light-63 kg) bojoval proti domácemu Talianovi Maro Filippi, pričom už do zápasu nastupoval so sebazaprením kvôli zranenému členku. Talian, začal spočiatku opatrne, no v ďalšom priebehu zápasu zatlačil, pričom sa nevyhol mnohým faulom (kopy pod pás), ktoré zostali zo strany rozhodcov nepotrestané. Nakoniec zranenie neumožnilo Marekovi plnohodnotný výkon, získal tak striebro z MS.

Získali sme celkovo 6 medailí ( 2 zlaté, 2 strieborné, 2 bronzové) čo nás radí čo do zisku medailí medzi najúspešnejšie mládežníčke kluby v histórií kickboxu na Slovensku.