Majstrovstvá SR 2021

26.09.2021

Prešovskí Panteri si pred prázdninami stihli odbehnúť do Popradu kde zničili konkurenciu

Krátko pred prázdninami si prešovskí panteri odbehli do Popradu, kde zabojovali o tituly majstrov Slovenska. A ako to už tradične býva, boli úspešní.

Zostava 24 fighterov pozostávala zo skúsených matadorov, ktorí boli na ceste za obhajobou majstrovstva zo septembra minulého roka, ale aj množstvo nováčikov ktorí prvý raz okúsili zápasový tlak.

Ostrieľanejší zápasníci jasne ukázali svoju silu. Po dve zlaté medaile si zo šampionátu odnáša Lucia Fecková za Kick light a Light contact do 55kg, Viktoria Kažiková za K1 a Low Kick do 56kg, Miroslava Potocká za Kick Light a Light contact do 60kg, Daniel Paločko za Kick Light a Light contact do 52kg a Martin Gurka za Kick Light a Light contact do 37kg. Dlhých 11 hodín čakal Marek Karlík na svoj prvý zápas v K1 do 75kg a ešte dlhšie na Kick Light do 74kg. Čakať sa však vyplatilo. V oboch disciplínach ukončil svoj zápas už po pár sekundách a aj on si z MSR odnáša dve zlaté medaile. Znova tak potvrdil svoju pozíciu jedného z najlepších kickboxerov histórie Slovenska.

Zbierku najcennejších kovov doplnili Alexandra Nižniková v low Kick do 60kg a Denis Šoltis v Light contact do 63kg. Obaja pridali ešte striebro v Kick Light do 60, respektíve 63kg. Za panterov nastúpili aj taekwondisti Jakub Tomáš a Dominik Saviolli. Dvojica si uchmatla po zlatom kove, Tomáš v Light contact do 60kg, Saviolli v Point Fighting do 57kg. Prvý spomínaný pridal ešte bronz v otvorenej kategórii Point Fightingu.

Panterské štatistiky doplnili aj Stela Levická s dvoma striebrami z K1 do 48kg a Kick Light do 50kg, rovnako tak Soňa Molitoristová v Kick Light a Light contact do 55kg, Nina Podracká v Kick Light do 55kg, čo doplnila aj o bronz v Light contact v rovnakej váhovke. Posledné striebro pridal Rastislav Hric v kategórii Light contact do 63kg.

O bronzové medaile sa zas postarali Danka Madziková a Martina Badidová, obe v Kick Light a Light contact do 50kg, Janka Horizralová v Kick Light do 55kg, Sophia Kánová v Kick Light a Light contact do 46kg, Adam Timko v Kick Light a Light contact do 47kg, Tomáš Mašlej v Low kick do 87kg, Tamara Kucháriková v Kick Light do 53kg a Matúš Prokop v Kick Light a Light contact do 74kg.

Síce bez medaile, ale s množstvom skúseností sa s majstrovstvami rozlúčili nováčikovia Peter Anderko a Katarína Olejniková. Tí si túto súťaž síce užili, no už sa nevedia dočkať ďalšej, na ktorej sa o medaily pobijú znova, tentokrát určite úspešne.