Majstrovstvá SR 2020

26.09.2020

Prešovskí Panteri využili poslednú možnosť súťažiť. Z Lučenca si odnášajú 18 titulov majstrov Slovenska.

Napriek tomu, že situácia okolo nového koronavírusu rušila športovcom plány, prešovskí Panteri dostali možnosť predviesť svoju formu z letnej prípravy na Majstrovstvách Slovenska.

Do Lučenca vycestovala početná skupinka 15 fighterov s cieľom získať čo najviac cenných trofejí. Prvé víťazstvo Prešovčanov zariadil Adam Timko, ktorý tak odštartoval cestu za dvoma titulmi majstra Slovenska v kategóriách Kick Light a Light Contact do 37kg. Na konto pridal aj bronz v Point Fighting do 42kg. Dva triumfy pridali z chlapcov aj Martin Gurka v Kick Light a Lick Contact do 32kg a Denis Šoltis v rovnakých disciplínach do 63kg. Darilo sa aj Tomášovi Mašlejovi, ktorý získal striebro v Kick Light do 79kg a Matúšovi Prokopovi, ktorý vybojoval tretie miesto v Light Contacte a Kick Lighte do 74kg.

Nestratili sa však ani ženy, medzi ktorými zahviezdila najmä Viktória Kažiková. Tá nedala súperkám šancu ani v jednej z piatich disciplín (KL, K1 a LK do 60kg, K1 do 60kg a LK do 65kg akademici) a pripísala si 5 majstrovských titulov. Tri víťazstvá si vybojovala Lucia Fecková, a to v kategóriách Kick Light a Light Contact a Kick Light akademici, všetko do 55kg. Dva triumfy pridali Barbora Bajusová v Kick Light a Light Contact do 50kg a Miroslava Potocká v rovnakých disciplínach avšak +55kg. Obe si pripísali ešte po jednom bronze v Point Fighting +42kg.

Až v šiestich disciplínach sa predstavila Stela Levická a zakaždým z toho bola medaila. Striebro vybojovala hneď 5x (K1 a LK do 48kg, LC do 50kg, FC do 52kg a KL akd do 50kg) a raz bronz (KL do 50kg). Nestratila sa ani Nina Podracká, ktorá si z kategórií Light Contact a Kick Light +55kg odniesla bronzy a z Point Fighting +42kg striebro.

Súťažnú premiéru si odkrútili Janka Horizralová, Danka Madzikova, Sophia Kanova a Martina Badidová. Prvá menovaná zaknihovala dva tituly vicemajsterky republiky v Kick Light a Light Contact do 50kg. Danka a Sophia si obe vybojovali dva bronzy v Kick Light a Light Contact do 46kg. Maťka si z prvého turnaju medailu síce neodniesla, no jej pôsobenie zdobil bojovný výkon na ktorý môže byť hrdá.

V konkurencii 467 fighterov z 31 klubov tak prešovskí Panteri získali 38 medailí, z toho 18 zlatých, 9 strieborných a 11 bronzových.

Športové podujatia európskeho a svetového charakteru

Zmluva č. 752/2020/DPR

Projekt podporený z rozpočtu PSK  - suma 1 000€