Hungarian Kickboxing World Cup - Budapešť 2021

20.09.2021

Svetový pohár v Budapešti priniesol Prešovským Panterom 4 medaily

Pandemicky oklieštená sezóna nepriniesla slovenským kickboxerom mnoho príležitostí na preverenie síl na medzinárodnej úrovni. O to viac ocenili Svetový Pohár v Budapešti, ktorý sa konal od 17. do 19. 9. Samozrejme, stopu plánovali zanechať aj prešovskí Panteri.

Zostava 9 bojovníkov priniesla množstvo príležitostí na úspech, no veľký úspech bolo potrebné najprv vybojovať. Najväčší úspech zaznamenali prešovskí reprezentanti na tatami. Najväčší úspech z našej výpravy zaznamenal Marek Karlík v kategórii Kick Light do 74kg, keď si odniesol striebornú medailu. V úspešnom ťažení tatamistov pokračovali bronzmi Lucka Fecková v kategórii Kick Light do 55kg, Nina Podracká v Kick Light do 50kg. Úspešnú reprezentáciu zakončil opäť Marek Karlík bronzom v Light Contact do 74kg.

Medailu si síce neodniesli, no určite s množstvom zážitkov a skúseností opustili hlavné mesto Maďarska Jakub Tomáš, Rastislav Hric, Stela Levická, Daniel Paločko, Viktória Kažiková a Miroslava Potocká. Ak situácia dovolí, už čoskoro by sa mnohí z nich mohli predstaviť na Majstrovstvách Európy Kadetov a Juniorov, poprípade Majstrovstvách Sveta Seniorov. Nateraz sa však opäť vrátia do Prešovského Olympijského Tréningového Centra aby doladili formu, zlepšili čo môžu, a pripravili sa na najbližšie súboje.