1.kolo Open ligy SZKB

08.02.2020

V konkurencii 27 klubov a 158 účastníkov sa stal práve náš tím najúspešnejším o čom svedčí spolu 14 medailí a to až 8 zlatých, 5 strieborných a 1 bronzová. 3 kategórie a 3 medaile je štatistika, ktorá zdobí najúspešnejšiu panterku Barboru Bajusovú. V disciplínach Light Contact a Point Fighting do 46kg nedala súperkám šancu, no vo finále Kick Light-u už nestačila.

Dva zlaté kovy si odniesli Lucia Fecková v Light Contacte a Kick Light-e do 60 kg a tiež Miroslava Potocká v rovnakých disciplínach avšak do 55 kg. Tá sa postarala aj o kuriozitu dňa, keď jej najkratší zápas trval iba 3 sekundy. Toľko totiž stačilo na to, aby knockoutovala svoju súperku, po čom rozhodcovia ukončili zápas. Ženskú silu v týchto kategóriách potvrdila aj Stela Levická, ktorá si odniesla dve striebra v kategórii do 55 kg.

Nestratili sa ani muži, ktorých reprezentovali Maroš Gecík so zlatom a striebrom, taktiež z Light Contactu a Kick Light-u do 69 kg, Tomáš Mašlej s naším jediným bronzom z Kick Light-u do 84 kg a Denis Šoltis so zlatom a striebrom z Light Contactu a Kick Light-u do 52 kg. Napriek obetavému výkonu sa medailový úspech nepodaril Valentínovi Handzokovi, ktorý zabojoval v kategórii Kick Light do 69 kg, no žiaľ vypadol už v druhom kole.